Aš esu oksimoronas

2009-04-14 | Idomu

Parašė: KaVeikti

Aš visada labai mėgau literatūros pamokas. Tikra humanitarė mat esu, dar kūrybinga - esė rašymas, įvairiausių literatūros kūrinių nagrinėjimas bei interpretavimas mokykloje visad buvo mano arkliukas. Nenuostabu, kad per daug nuo to nenutolau ir gyvenime. Visą tą savo potencialą sėkmingai naudoju ne tik darbe, bet ir kasdieniniame gyvenime. Tik kartais su visom savo interpretacijom ir nagrinėjimais tampu sunkiai įmenama kitiems arba kitoniškai suvokiu aplinką, procesus, pasisakymus.

Bet ar kitaip - reiškias blogiau? Juk jeigu gali būti keli atsakymai, tai gyvenime gali egzistuoti net ir logiškai mąstantis humanitaras, tiesa? Nors tai ir skamba kaip oksimoronas. Aš net pati šiandien buvau pavadinta “skaudžiu džiaugsmu” ir “apvaliu trikampiu”. Tai - irgi oksimoronai.

O kad dar geriau įsigilinti kas yra tas oksimoronas, pabandžiau ir jų vizualizacijų pas save paieškoti. Štai:

“Neskraidantis sparnuotis”

Arba - “Skraidantis šliužas”

“Įrėminta erdvė”

Dar galėtų būti ir - “Švelnus grobuonis”

Taipogi - “Nerimtas susikaupimas”

Gal dar - “Svarbi smulkmena” arba “Esminis mažmožis”

Kaip ir “Vaikiškas brandumas” panašus į “Nuliūdusį linksmuolį”

Bei “Gyvybinga lėlė” arba “Kvailas išradingumas”

Visur čia gali būti aibė interpretracijų ir ši chaotiška painiava man suteikia savotiškos ramybės (vėl - oksimoronas). Nes jaučiuosi laiminga, bei, ko gero, saugesnė, kai mano pasaulis nėra įrėmintas, kai galiu rasti daugiau nei vieną teisingą atsakymą ar sprendimą. Gal taip nėra lengviau bei paprasčiau, bet man - daug įdomiau.

Taigi pagarsinkit tylą, dabar man skubiai reikalinga veiksminga ramybė bei nusistovėjusi dinamika.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (20)

Parašė: S1n1

2009-04-15 00:13

As dabar irgi galvoju, kodel i literatura nepasukau.

Beje, mastyti kitaip nereiskia, kad blogiau, netgi priesingai sakyciau :) Visos tos logines ir sausos analitinio mastrymo tiesos ir jomis vien tik remtis (ka stengiasi pasaulio guzai daryti), va cia tai tragedija :)

Parašė: i.m.

2009-04-15 01:20

tu mastai aistiskai :) ir tai yra gerai. tureti savo stiliu. o ne sekti nusistovejusiais pavyzdziais.
muah :*

Parašė: Aistė

2009-04-15 01:24

S1n1,
Žinai, logiškas analitinis mąstymas, mane vis tik žavi, jei jis yra išgrynintas ir sugebantis įtikini. Tačiau tu teisi, jei jis yra siauras keiatakaktiškai užsispyręs, nemokantis eiti į kompromisą tada jau taip - tai yra tragedija.

Parašė: oizeek

2009-04-15 10:23

tu baisiai grazi :)

Parašė: Aistė

2009-04-15 10:31

Oizeek ,
Good one!

Parašė: cinamonoKrautuvele

2009-04-15 10:40

gražus humanitarinis įrašas :)

Parašė: Ieva

2009-04-15 16:33

Mielas pastebėjimas, tinkantis šio pavasario orui :). Linkiu autorei kūrybinės sėkmės .. bet nereikėtų pamiršti, kad tas „savas stilius“, tai anaiptol nėra priešprieša tam, ką dažnas supranta kaip sausą analitinį mąstymą.. Linkiu atrasti savo rašymo stilių ir kuo labiau vengti šabloniškų frazių, kurios skurdina Tavo gražias mintis (pvz.: „visada buvo mano arkliukas“, „nuo to nenutolau ir gyvenime“ – juk mirusi nebuvai,ar ne?:), „potencialą sėkmingai naudoju“, „tampu sunkiai įmenama kitiems“, „bet ar kitaip – reiškias blogiau?“ ), juk jas ir sugalvojo ne kas kitas, kaip tik tie „kietakaktiškai užsispyrę..“..:)

Parašė: Aistė

2009-04-15 17:30

Ieva,
Ačiū už komentarą, bet aš nevisai sutinku su tavo nuomone. "Savas stilius" tai, žinoma, nėra slėpimasis po šabloniškomis frazėmis, bet tai ir ne naujų frazių išradinėjimas. Tokios sakinio dalys kaip „tampu sunkiai įmenama kitiems“ ar „potencialą sėkmingai naudoju“ nėra sugalvotos nei analitinio mąstymo tiklsiukų, anei humanitarų. Tai - tiesiog žodžiai, kuriuos kiekvienas deriname, dėliojame į sakinius savaip, unikaliai ir originaliai arba labiau standartiškai.
Nenuostabu, kad išsireiškimai tau jau yra kažkur girdėti. Ar tu įsivaizduoji, kad įmanoma būtų tekstą kurti, dėliojant žodžius į tokią sakinių kompoziciją, kokioje jie dar niekada nėra buvę? Kartais gali pavykti sugalvoti atrodo niekam niekur negirdėtą žodžių junginį ir tai - labai sveikintina. Tačiau dažniau ir šis jausmas tik iliuzinis. O apskritai naujų kalambūrų aš čia ir nesisitengiau išradinėti :)
Ir vis tik sugrįžtant - "savas stilius", manau, ir susideda iš žodžių, frazių, sakinių, pastraipų išsidėstymo kalboje bei tekste, o tai, kad į jį įpinsime tokius aforizmus kaip "literatūra buvo mano arkliukas" ar pan. teksto tikrai nepagadins, o tik atvirkščiai - praturtins. Kaip ir visų kitų literatūrinių priemonių naudojimas.

Redagavo KaVeikti 2009-04-15 17:34

Parašė: ENORCA

2009-04-15 20:05

Super sraigė (+1)
Tadadada-da-daaaaa!

Parašė: cgedas

2009-04-16 16:57

Noriu įterpti porą žodžių dėl humanitarų ir logikos. O ar viena esminių disciplinų filologijos studijose nėra logika? O ar poezija nėra stipriausia tada, kai žodžius jungia ypatinga vidinė logika?

Tiesiog kasdienio gyvenimo stereotipai iškraipo esmę arba ne itin vykę humanitarai savo pavyzdžiais:)

Parašė: EmmyRossum

2009-04-17 16:32

bet velgi gali buti tai,kad ne visas savokas tikslinga laikyti oksimoronais, nes tiesiog,kai kuriems dalykams suteiktos tos savybes, kuriu jie neturi. Cia mums taip per stilistika aiskina, bet as tai vis vien nepagaunu kampo tada :D

Parašė: Aistė

2009-04-17 16:59

cgedas,
Kad filologijoj viena esminių disciplinų yra logika, tai aš nežinojau… Bet šiaip tą juk ir norėjau akcentuoti, kad neverta pasiduoti stereotipams. Dėl to ir iškėliau klausimą ar apie humanitarų loginį mąstymą.

EmmyRossum,
Aha, čia išties gal netikslinga būtų laikyti oksimoronu pvz.- "Skaidantis šliužas", o kiti, manau, tinka… (?) Žinai, aš iš savo literatūros pamokų šiaip šios sąvokos išviso nelabai atsimenu. Ją netyčia užkliudžiau ir man ji labai patiko beigi šiam įrašui įkvėpė:)

Parašė: cgedas

2009-04-18 14:02

Mhm, štai ir paaiškėja, kad stereotipai kartais padeda lengviau suvokti pasaulį, o kartais trukdo:)

Parašė: VenusOfAir

2009-04-18 21:53

Man is karto labai pagailo "neskraidancio sparnuocio"… neisivaizduoju angelo be sparnu, jam ju reikia… O toliau labai patiko nuotrauka su kriause:) Bet kas tiek suspeja begioti paskui tave su fotoaparatu?? Labai seniai bebuvo toks spalvotas Aistes irasas, noreciau "patiko" paspausti zymiai daugiau kartu!

Parašė: Originalas

2009-04-19 19:06

"apvalus trikampis" FTW! :D

Parašė: vibratorius

2009-07-16 14:34

ikvepia gyvenimui!

Parašė: Hollis Lahmann

2010-12-13 11:44

lengthy almanac you’ve latch on to

Parašė: herbal highs

2010-12-25 18:11

Significant impressive sites Ive witnessed. Thanks so much for preserving the internet stylish for a change. You’ve got model, class, bravado. Come on , man it. You should keep it up because without the net is definitely short of intelligence.

Parašė: Che'ady

2010-12-25 19:40

hello thanks for the blog.

Parašė: Interior Sliding Doors

2011-01-10 18:22

I don’t usually post on blogs but had to on yours. You have a very easy to read writing style. I really enjoy posts about this topic, they give me a lot to reflect on. I don’t have time to read everything right now, I found this site when looking for something else on Yahoo, but I’ve bookmarked your homepage and will check back soon to see the latest thoughts.