Įspūdžiais (nors ir kiek pavėluotais) iš šių metų knygų mugės dalinasi Ramutė   


Kalba pesimistas:

Storos ir plonos, didelės ir mažos, žalios, baltos, margos ir t.t. – kas? Ogi – knygos! Tiek daug ir įvairių  jų vienoje vietoje galima pamatyti tik Knygų mugėje. Tačiau kalbėti apie knygas, vertinant jų storį arba viršelio spalvą, lyg ir šventvagiška. Juk reikėtų aptarti rimtosios literatūros gausą, žmonių džiaugsmą pagaliau atradus tai, ką verta skaityti ir pan. Vis dėlto. Bendras Knygų mugės įspūdis, braunantis per žmonių spūstis, – kažkoks liūdnokas. Nes dauguma jų dairosi pirmiausia pigesnių knygų, ir visai nesvarbu apie ką. Prieš einant į mugę draugė „padejavo“, kad turi tris litus, todėl neįpirks jokios knygos. Juokai juokais, o už tris litus savo biblioteką buvo galima papildyti net trimis knygomis! Žinoma, susidomėjusių jomis (pigu-perku) netrūko…

Kalba optimistas:

Na štai – pagaliau ir vėl atėjo vienintelis metų savaitgalis, kai televiziją vilniečiai ir jų svečiai iškeitė į… knygų pasaulį. Šiais laikais vis labiau apleistą ir primirštą. Na ir kas kad mugėje tvyrojo pirkimo nuotaikos. Juk kitas veiksmas bus (tikiuosi) pirkinių panaudojimas, t. y. perskaitymas. Arba išklausymas. Mat Sigutis Jačėnas pats asmeniškai pardavinėjo poezijos, prozos ar tiesiog muzikos įrašus. Naujausias „produktas“ – Šekspyro „Sonetų“, prieš pat mirtį išverstų Sigito Gedos, skaitomų aktoriaus R. Šimukausko, garso įrašas. Vieną Knygų mugės vakarą vyko šiltas ir jaukus Šekspyro „Sonetų“ naujo leidimo ir plokštelės pristatymas. Manau, kad tokie įvairių leidinių pristatymai arba susitikimai su autoriais ir yra būtent tai, dėl ko verta kiekvienais metais vėl ir vėl užsukti į šį kiek dirbtinai sukuriamą knygų pasaulį. O galbūt kažkas jį tik taip ir tegali atrasti?

Šiaip ar taip, linkiu Jums visiems kuo dažniau, net ir be “Knygų mugės”, prisiminti lėtą skaitymo malonumą.

Kalba realistas:

Šiam tekstui, kurį netrukus pamiršit, suvartoti Jūs ką tik skyrėte vidutiniškai 2–3 minutes. Per jas taip pat galėjote perskaityti vieną tikrai gerą eilėraštį….

Rodyk draugams

Komentarai (5)

Parašė: NePo

2009-02-18 22:22

O apie erotikos paroda pavėluoto įrašo nebus?

Parašė: Andrius

2009-02-18 23:47

Iš kart matosi, jog postą rašė ne Aistė. Ramute, juk šiam Blogui būdingos geros naujienos, pozityvi nuotaika, o ne blogio paieškos, jų ir taip pilna Lt žiniasklaidoje. Juk dėl gėrio ir visur pastebimo pozityvumo žmonės ir užsuka į čia.

Parašė: Aistė

2009-02-19 14:32

Nepo,
Nea, niekas iš mūsiškių ten nebuvo.

Andriau,
Roko kompu, kur yra mano prisijungimai tai daugiau nesinaudok, ką. Nes atrodo, kad pati save komentuoju :)))
O šiaip tavo komentaras apie tai, ko čia užsuka žmonės man sukėlė nuoširdžią šypseną :)

Parašė: Lapinas

2009-02-19 15:42

Manau turėjo būti smagu :)

Parašė: Juan Bluming

2010-12-13 08:14

excessive post you take